obrazok banner
obrazok banner

Aktuality a zaujímavé linky

Články, vedecké publikácie, zaujímavosti, podujatia, odkazy na internetové stránky týkajúce sa predmetnej problematiky.

icon twitter    sledujte nás na Twitter-i ...


Ing. Miroslav Záhradník, PhD. - Poľsko propaguje mliečne produkty v Číne
Poľská mliečna komora spustila v Číne propagačnú kampaň s príznačným názvom Mliečne poklady. Podľa správ, ktoré uviedla Poľská tlačová agentúra počas marca 2018, je aktuálny projekt zameraný na zvýšenie povedomia o poľských mliečnych produktoch, vrátane ochuteného mlieka, sušeného mlieka a jogurtov.
viac ...

Ing. Miroslav Záhradník, PhD. - Vedci odhalili globálne dôsledky čínskeho dopytu po mlieku
V priebehu najbližších 30 rokov sa v Číne očakáva viac ako strojnásobenie spotreby mlieka, preto vedci v tejto súvislosti skúmajú jednotlivé možnosti, ktoré by dokázali uspokojiť požiadavky trhu, vrátane dopadu na životné prostredie, obchod a využívanie pôdy.
viac ...

Ing. Ján Huba, CSc. - PD Ludrová – špičkový chov dojníc
Medziobdobie 381 dní a laktačná úžitkovosť pinzgauských dojníc 6 168 kg mlieka (33 jedincov). Celé stádo podniku (400 dojníc), tvorené hlavne červenými holštajnskými dojnicami, produkuje bezmála 9 000 kg mlieka na dojnicu za laktáciu. A to sme na Liptove. Klobúk dolu!
viac ...

TASR - Maslo je späť, dopyt po ňom aj ceny stúpajú a s nimi aj zisky výrobcov
Dopyt po masle na celom svete stúpa a spotrebitelia sú dokonca ochotní zaplatiť zaň viac. To prináša mimoriadne zisky najmä výrobcom prémiových značiek. Podľa odhadu spoločnosti Euromonitor International globálne maloobchodné tržby z predaja masla sa v tomto roku zvýšia o 2,9 % na 19,4 miliardy USD, zatiaľ čo objem jeho predaja stúpne menej, o 1,9 %.
viac ...

Ing. Miroslav Záhradník, PhD. - Nová SPP: Možné dopady stropovania na odvetvie
Prof. Ján Pokrivčák na pôde nitrianskej univerzity konštatoval, že rozpočet SPP predstavuje približne 40 % rozpočtu EÚ, pričom prvé legislatívne návrhy novej SPP sa očakávajú na jar roku 2018.
viac ...

Ing. Miroslav Záhradník, PhD. - Európski mliekoví farmári volajú po úprave SPP
Prvovýrobcovia mlieka z celej Európy opakujú svoju požiadavku na legislatívne zakotvenie efektívneho mechanizmu na kontrolu objemov vyrobeného mlieka, ktorý by predchádzal vzniku kríz. Mliekoví farmári so 14 európskych zväzov na stretnutí v španielskom meste Hoznayo vyzvali k utvoreniu legislatívneho rámca, ktorý ustanoví krízový nástroj na znižovanie objemov mlieka ako súčasť spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP).
viac ...

Ing. Miroslav Záhradník, PhD. - Mlieková úžitkovosť v Nemecku v poklese
Pokračujúca štrukturálna transformácia nemeckého mliekového sektora sa prejavila aj v medziročne slabších výsledkoch kontroly úžitkovosti (MLP) za obdobie 2016/2017. Potvrdzujú to údaje z uplynulého kontrolného roka (koniec septembra) predložené Nemeckým zväzom pre kontrolu úžitkovosti a kvality (DLQ) v Bonne.
viac ...

Ing. Miroslav Záhradník, PhD. - Export mliečnych produktov z Ruska bude rásť
Ruské ministerstvo poľnohospodárstva očakáva zvýšenie vývozov domácich mliečnych produktov. Hlavným impulzom k zlepšeniu bilancie bude zavedenie povinnej veterinárnej certifikácie od júla budúceho roka.
viac ...

↑ na začiatok


Copyright © 2020  EkonMOD milk - Ekonomický model chovu dojníc
.....................................................................................................
Administrácia  |  Tlač  |  Návštevnosť  |  Aktuálne pripojení